MS dogdancing

Letošní MS se konalo v dnech 8.-11.11. při světové výstavě psů v Lipsku. Kvalifikována jsem byla s Kirou do kategorie Heelwork to music a s Jerry do Freestylu. Pro oba mé psy to bylo první Mistrovství světa a pro Kiru první velý závod vůbec. Na místo jsme dorazily ve středu, kdy pobíhaly tréninky a večer slavnostní zahájení.

Ve čtvrtek byl na programu Heelwork to music. S Kirou jsem vzhledem k tomu, že hárala, měla nastupovat poslední. Avšak ráno na hotelu stála Kira jen na třech nohách. Po příjezdu na výstaviště se sice na nohu už postavila, ale stále ji odlehčovala a navíc se tvářila velice zkroušeně. Smířila jsem se tedy s tím, že na závod nenastoupíme. Když jsem šla ale Kiru po poledni venčit, přivítal mě úplně jiný pes, vůbec nekulhala a tvářila se, jako by jí ráno vůbec nic nebylo. Na poslední chvíli jsem se tedy rozhodla nastoupit s tím, že kdykoliv během soutěže sestavu ukončím, kdyby se mi na Kiře cokoliv nezdálo. Kira ale odcvičila úplně bez problémů a troufám si říct, že to byl zatím její nejlepší výkon na závodech. Ve výsledcích jsme skončili na 17. místě ze 41 týmů a svými body jsme přispěly k tomu, že český HtM tým získal titul VICEMISTŘI SVĚTA!

V pátek se soutěžilo ve Freestylu a s Jerry jsme nastupovaly jako čtvrtý tým v pořadí, hned v 8 hodin ráno. Nervozita udělala své a hned ze začátku sestavy jsem zapomněla na tři efektní cviky, díky čemuž jsem měla najednou v sestavě přespříliš času, který jsem se snažila vyplnit dlouhým couváním. Jerry v sestavě udělala také dvě chybičky, bohužel u jedné z toho byl crash, což nás stálo trestné body. I přes to všechno rozhodčí ohodnotily naši sestavu 8. místem ze 45 týmů a jako jediný český tým jsme se dostaly do sobotního finále.

V sobotu probíhalo finále pro deset nejlepších z každé kategorie. S Jerry jsem nastupovala přesně v půlce, jako pátá. Finále na rozdíl od kvalifikace probíhalo na hlavní ploše a bylo živě vysíláno na internet. Jerry se bohužel v hale vůbec nelíbilo, jelikož je hodně citlivá na zvuky a v hlavní hale bylo samozřejmě hluku dost. Jakmile jsme ale vstoupily na plochu, Jerry byla jako vyměněná, nadšeně se uklonila porotě a ve stejném duchu pokračovala celou sestavu. Tentokrát jsem si již dala pozor, abych nezapomněla nějaký cvik, Jerry byla naprosto skvělá a sestava se nám povedla absolutně bez chyby! Jednoznačně to byl Jerry nejlepší životní výkon. Tušila jsem, že bychom se mohly trochu posunout dopředu, ale co jsem netušila, bylo to, že se výsledky kvalifikace a finále nesčítají, ale počítá se pouze finále. Vyhlášení tedy bylo absolutně nečekané a velice emotivní. S Jerry nás vyhlásily na 2.místě a staly jsme se tam VICEMISTRY SVĚTA!!!

Děkuje všem, kteří naši účast na MS podpořili:

DDCCR a BCCCZ